Dieta zasadowa

Dieta zasadowa
Dieta zasadowa

Słyszałeś już na temat diety zasadowej? To dieta absolutnie dla każdego, to zasada żywienia pozwalająca zachować zdrowie i dobre samopoczucie! Dlaczego? Zakwaszenie organizmu jest bardzo niebezpieczne, wówczas jesteśmy podatni na infekcję czy pasożyty. Alkaliczne ciało to zdrowe ciało.

Dzięki diecie zasadowej zachowamy mocne kości i unikniemy osteoporozy. Przy okazji stracimy zbędne kilogramy, jednak będzie to bonus, ponieważ dieta jest typowo prozdrowotna.

Złota zasada to 70% produktów zasadowych w diecie i 30% kwasowych. W żadną stronę nie można przesadzać. Spożywanie tylko i wyłącznie zasadowych produktów też nie jest korzystne, tak samo jak nadmiar witamin i minerałów.

Ok., może zacznę od produktów zakwaszających organizm, których należy spożywać z dużym umiarem. Jest to: kawa, cola, alkohol, czekolada… Czyli to, co najprawdopodobniej lubisz najbardziej 🙂 Ale wśród produktów odkwaszających też znajdziemy naprawdę dobre rzeczy: migdały, zielona herbata, kasza jaglana, oliwki, cytryna.

Można zakupić w aptece proszek zasadowy, który zawiera alkalizujące minerały jak magnez, wapń, potas, selen i sód oraz witaminy C, E. Nasza krew ma pH 7,365. Organizm walczy o utrzymanie prawidłowego poziomu pH, tak samo jak temperatury. Także „posiłek” składający się z czekolady i coli jest dużym obciążeniem dla organizmu.

Zachęcam do zapoznania się z tabelą produkty kwasowe vs. produkty zasadowe.

Produkty zakwaszające Produkty zasadowe
kawa zielona herbata
alkohol owoce, szczególnie: jabłko, banan, melon, kiwi, cytryna, awokado
tłuste sery, tłuste mięsa przyprawy: chili, cynamon, imbir
słodycze (rafinowany cukier) oliwa z oliwek
napoje gazowane migdały
żurawina, rodzynki, śliwki kasza jaglana
biała mąka, biały ryż siemie lniane, ziarna dyni
kakao kiełki zbóż
owoce morza algi

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*