Polacy to lekomani !

Polacy to lekomani !

Słucham radia. Lecą reklamy. I oto co słyszę:
REKLAMA 1: Co się dzieje gdy zjesz za dużo tłustych potraw? Jest Ci ciężko na żołądku. Masz spowolnione trawienie. Jest Ci niedobrze. Czujesz się pełny. Masz gazy. Przeważnie czynnikiem powodującym dyskomfort trawienny jest tłuszcz. Dlatego sięgnij po X. Weź X i poczuj się 100 razy lepiej!
REKLAMA 2: Kiedyś po spożyciu nabiału miałem wzdęcia. Tak, tak, nie toleruje laktozy, lekarz powiedział że powinienem ograniczyć nabiał. Ale dlaczego ja? Nie chciałem, nie potrafiłem zrezygnować z nabiału, tak się nie da żyć! Dowiedziałem się, że brakuje mi enzymu, który mogę uzupełnić stosując produkt Y.

Halo, ludzie! Czy faktycznie na każdą dolegliwość istnieje tabletka cud? Naprawdę myślisz, że nie ma żadnych skutków ubocznych i że łykając ją nadal możesz bezkarnie objadać się produktami, których nie toleruje Twój organizm? Dlaczego co druga reklama dotyczy leku? Bo Polacy to lekomani! Wymarzona grupa docelowa dla wielkich koncernów farmaceutycznych, które za ubiegły rok odnotowały 9 mld zł czystego zysku ze sprzedaży leków (szacuje portal money.pl).
Łykanie tabletek jest pójściem na łatwiznę. Jeśli chcesz wspierać rynek farmaceutyczny i truć swój organizm, Twój wybór.
Zaznaczam, że nie wszystkie produkty są złe, wiele z nich to suplementy diety (nie leki), które zawierają naturalne składniki jak np. kapsaicyna pochodząca z chili. Takimi suplementami czy ziołami czasami trzeba się wspomóc, bo wiadomo że nikt nie zje 1 kg papryczek chili Emotikon smile A kapsaicyna zabija komórki nowotworowe.

Chodzi mi raczej o to, że wszędzie dookoła bombardują Cię komunikaty: nie odmawiaj sobie przyjemności, nie ograniczaj się, możesz jeść WSZYSTKO, pod warunkiem że przy okazji łykniesz naszą super tabletkę. Ona rozwiąże wszystkie Twoje problemy!
A w życiu potrzeba trochę dyscypliny i absolutnie każdy powinien raz na jakiś czas zrobić research swojego menu. Więc kiedy trzeba, to wspomagamy się naturalnymi preparatami, ale nie zapominajmy że absolutną podstawą zdrowia jest to co masz na talerzu!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*