Szyszki chmielu na dobre trawienie i spokojny sen

Szyszki chmielu na dobre trawienie i spokojny sen

Czy Ty również po świątecznym obżarstwie próbujesz różnych ziółek na złagodzenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych? Jeśli tak, to spróbuj szyszek chmielu.

Chmiel nierozłącznie kojarzy nam się z piwem. Jednak, jeśli w ogóle w nim występuje, to w niewielkich ilościach, bardziej jako przyprawa niż główny składnik. Bo jak wiadomo piwo wytwarza się głównie ze słodów różnego rodzaju, najczęściej ze słodu jęczmiennego.

Możesz zakupić suszone szyszki chmielu, zaparzać i pić ku zdrowotności. Chmiel wspomaga pracę układu pokarmowego ale i zaostrza apetyt, także nie należy przesadzać z ilością wypijanej herbaty chmielowej. W dodatku chmiel działa silnie relaksująco i ułatwia zasypianie. Pomaga zwalczać wirusy, grzyby, bakterie. Zewnętrznie napar z szyszek chmielu stosujemy do przemywania ran i trudno gojących się wrzodów oraz pomocniczo w leczeniu łupieżu. Chmiel zapobiega próchnicy, łagodzi objawy klimakterium. Mało tego: istnieją badania wykazujące, że chmiel zapobiega rozwojowi raka.

Najbezpieczniej pić herbatkę chmielową wieczorem, przed pójściem spać. Może mieć wpływ na prowadzenie pojazdów, nie poleca się kobietom w ciąży oraz dzieciom do lat 12.

1 komentarz

  1. karols 2 lata temu

    Ogólnie mam problemy z układem trawiennym dlatego próbowałam już wielu rzeczy i domowych sposób, ale dopiero jak zaczęłam pić herbatę Vitalitis z liści manuka to zauważyłam znaczną poprawę 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*