Żywa woda

Żywa woda

Jaka woda jest według Ciebie zdrowsza? Filtrowana czy może butelkowana?

Wodę w butelkach plastikowych odradzam, bowiem opakowanie zawiera BPA (Bisfenol A) czy DEHF (fumaran di-2-etyloheksyl). O szkodliwym działaniu tych związków wspomina dr Leonard Coldwell.
Jeśli woda w butelce, to tylko szklanej! Ale nie ukrywajmy, nie jest ona zbyt poręczna…

 

A co sądzisz o filtrowaniu wody?

Ja jestem za! Ale… nie tylko stosuje filtr do wody ale równocześnie używam kamieni uzdatniających wodę. Dlaczego? Najczęściej filtr do wody składa się z węgla aktywnego, który działa jak gąbka i pochłania chlor, pestycydy, herbicydy, benzen czy organiczne zanieczyszczenia. Woda filtrowana nie jest całkiem zdemineralizowana, filtry do domowego użytku nie są aż tak precyzyjne. Dlatego warto dodatkowo poprawić jakość wody za pomocą kamieni szlachetnych.
Zakupiłam kwarc różowy i umieściłam w dzbanku, aby przefiltrowana woda mogła nabrać minerałów. Woda, która przez kilka godzin ma styczność z kamieniami, nabiera struktury żywej wody górskiej.
Do uzdatniania wody doskonale nadają się również inne kamienie szlachetne, takie jak kryształ górski, agat, jaspis czy ametyst.

Jako ciekawostkę dodam, że ametyst warto dodać do miski z wodą dla pieska. Oczywiście kamień powinien być na tyle duży, aby nie stanowił ryzyka, że zostanie połknięty przez zwierzę. Kamień neutralizuje i zmienia zapach wydzielany przez psy, dzięki czemu staje się nieinteresujący dla kleszczy (!).
Dużo się słyszy na temat filtrów działających na zasadzie odwróconej osmozy. Na ten temat słów kilka mówi dr Leonard Coldwell.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*